Zapraszamy na Kutnowskie Dni Sensacji – wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi miłośników kryminału, thrillerów, kinematografii i literatury sensacyjnej! W dniach 17 -20 października, Kutno stanie się centrum intryg i tajemnic, a na scenie naszej biblioteki zobaczymy znamienitych gości,
Wejściówki na poszczególne wydarzenia do odebrania od 4.10 od godz. 16.00
Harmonogram:
17.10 | czytelnia
godz. 10.00 Warsztaty detektywistyczne dla młodzieży z Dariuszem Rekoszem
godz. 18.00 Vincent V. Severski
Był oficerem wywiadu PRL i RP. W polskim wywiadzie przepracował 26 lat, z czego 13 lat spędził za granicą. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Ze służby odszedł na własną prośbę w 2007 roku, będąc w stopniu pułkownika.
Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.
Jest autorem dwóch serii szpiegowskich. Po tym, gdy pierwsza z nich – tetralogia Nielegalni – stała się bestsellerem, CANAL+ wyprodukował serial na podstawie pierwszej i drugiej części. W 2019 roku ukazała się biografia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby – Christine. Powieść o Krystynie Skarbek.
Prowadzi Maciej Kierzkowski
18.10 | czytelnia
godz. 18.00 Max Czornyj
Autor thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle, wydawanych przez wydawnictwo Filia w serii Mroczna Strona. Nakład jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy.
W 2019 zapoczątkował serię z duetem Langer/Rembert. Od 2022 roku podjął współpracę z marką luksusowych aut – Jaguar.
Prowadzi Maciej Kierzkowski
19.10 | sala audiowizualna, czytelnia
15.00 – projekcja filmu „Dzień matki”
Agnieszka Grochowska jako agentka specjalna z tajemniczą przeszłością, czyli najnowszy film sensacyjny Mateusza Rakowicza z ekscytującą fabułą, brawurową obsadą i szczyptą ostrego humoru. W roli groźnej ganguski wystąpiła Marta Wągrocka.
17.00 – Mateusz Rakowicz, Masza Wągrocka
Po pokazie „Dnia Matki” zapraszamy na spotkanie z aktorką Martą Wągrocką oraz scenarzystą i reżyserem Mateuszem Rakowiczem. Porozmawiamy o tym, jak tworzyć w Polsce wysokiej próby kino sensacyjne i jakie wyzwania stoją przed aktorami próbującymi swoich sił w tym gatunku.
Prowadzi Sebastian Smoliński
19.00 – Olaf Lubaszenko
Ikona polskiej komedii sensacyjnej, wybitny aktor znany m.in. z ról w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Władysława Pasikowskiego, reżyser kultowych dzieł z przełomu lat 90. i 2000.: Olaf Lubaszenko ma wiele twarzy. W trakcie wyjątkowego wieczoru z artystą spróbujemy poznać je wszystkie.
Prowadzi Sebastian Smoliński
20.10 | czytelnia
15.00 – podcast live: Olga Herring
Podcasterka, autorka jednego z najbardziej popularnych podcastów kryminalnych w kraju. Nowa prowadząca programu TVP "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Stworzyła także projekt Ślady zbrodni, w którym wspólnie z ekipą doświadczonych filmowców zabiera swoich widzów w miejsca, gdzie wydarzyły się głośne sprawy kryminalne.
17.00 – Anna Kazejak, Aleksandra Popławska
Dwie nieustraszone kobiety, dwie artystki, dwie wyraziste osobowości. Aleksandra Popławska, gwiazda znana m.in. z seriali „Szadź”, „Klangor” i z filmów Patryka Vegi, oraz Anna Kazejak (reżyserka m.in. „Szadzi”, pełnometrażowych „Obietnicy” i „Fucking Bornholm”) w rozmowie o kinie sensacji z kobiecego – i nie tylko – punktu widzenia.
Prowadzi Sebastian Smoliński