W piątek, w ramach XXII edycji Festiwalu Literackiego Złoty Środek odbyły się w kutnowskiej bibliotece dwa spotkania. Pretekstem do rozmowy Macieja Roberta z profesorem Śliwińskim o tym, co wydarza się w poezji w czasach przełomów, stała się antologia „Życie na wszelki wypadek. Wybór wierszy z lat 90. XX wieku” (Wydawnictwo WBPiCAK).
Drugim gościem festiwalowym był Marcin Świetlicki, który premierowo opowiadał jak (np. podczas podróży autem) i gdzie (w Nowej Hucie) powstawała jego najnowsza książka „Wypisy” (Wydawnictwo a5). Pierwsze spotkanie miało charakter ważki i poważny, drugie pełne było anegdot i żartów. Marcin Świetlicki zapowiedział, że być może przeprowadzi się do Kutna – czy możemy już starać się o honorowe obywatelstwo dla poety?









