Drugie ze spotkań trzeciego dnia Festiwalu poświęcone było książce „Przepraszam za brzydkie pismo. Pamiętniki wiejskich kobiet”. W rozmowie z Antoniną Tosiek i Natalią Królikowską wybrzmiały historie kobiet, które mimo biedy, ciężkiej pracy i społecznych ograniczeń miały ogromną potrzebę nauki, czytania i opowiadania o własnym doświadczeniu.
To było spotkanie o głosach przez lata spychanych na margines - o pamięci i marzeniach, które niszczyła rzeczywistość.









